Nie chcesz farmy wiatrowej – złóż wniosek o wygaszenie pozwolenia na budowę

Stowarzyszenie Mieszkańców Kiełpina przygotowało wzór wniosku, który wszystkie osoby, których nieruchomości znajdują się w obszarze oddziaływania farmy wiatrowej, powinny złożyć w Starostwie Powiatowym w Kartuzach.

Zgodnie z obecnym stanem prawnym inwestor nie mógłby uzyskać pozwolenia na budowę farmy. Pozwolenie zostało jednak wydane przed wejściem w życie ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, która chroni mieszkańców. Prawo budowlane mówi, że pozwolenia na budowę wygasają z mocy prawa, jeśli w ciągu 3 lat od jego uzyskania inwestor nie rozpoczął budowy. Ten okres dawno już minął, więc Starosta powinien wygasić pozwolenie na budowę.

Każda osoba, której nieruchomość znajduje się Kiełpinie (lub w innych miejscowościach znajdujących się w strefie oddziaływania elektrowni) powinna złożyć powyższy wniosek, aby być uznawana za stronę postępowania.

We wniosku należy podać swoje imię i nazwisko, adres, numer telefonu oraz numer działki. Na końcu należy się podpisać. Wniosek można wysłać listem poleconym na adres: Starostwo Powiatowe w Kartuzach, ul. Dworcowa 1, 83-300 Kartuzy lub złożyć osobiście w sekretariacie (I piętro)

4 myśli do „Nie chcesz farmy wiatrowej – złóż wniosek o wygaszenie pozwolenia na budowę”

  1. Witam,
    dużo łatwiej byłoby zbieranie podpisów pod protestem w formie jak było to w przypadku ronda. Pesel adres i głos oddany

  2. Witam, skoro władze trzeba zmotywować do działania to może zgłosić ten temat np: do uwagi, państwo w państwie lub interwencja. Nie jestem z Kiełpina ale mam w pobliżu działkę z którą przez wiatraki i ustawę nic nie mogę zrobić,także z chęcią się dołączę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *