Nie dla farmy wiatrowej – co możesz zrobić?

Stowarzyszenie Mieszkańców Kiełpina podjęło działania mające na celu powstrzymanie budowy farmy wiatrowej w Wyczechowie. Prowadzimy kampanię informacyjną, spotykamy się z mieszkańcami oraz przedstawicielami samorządów, zainicjowaliśmy postępowanie ws. wygaszenia pozwolenia na budowę farmy i dążymy do wykreślenia elektrowni wiatrowej z planu zagospodarowania przestrzennego.

Nie wiesz co zrobić, żeby powstrzymać budowę? Chcesz pomóc?

Jedna myśl do “Nie dla farmy wiatrowej – co możesz zrobić?”

 1. Dziękuję za zaangażowanie i mobilizację właścicieli nieruchomości do działań,. Wspólnie nie możemy dopuścić , aby w wyniku zaskoczenia Kiełpino, po wielu wiekach dynamicznego rozwoju, miało stać się skansenem pozbawionym szansy na dalszy rozwój.
  Wymaga to jednak skutecznych działań z Naszej strony.
  Musimy pamiętać, że po drugiej stronie mamy Inwestora za którym stoi doświadczenie, doskonała znajomość procedur i kruczków prawnych oraz wielkie pieniądze, które ułatwiają realizacje jego zamierzeń inwestycyjnych.
  Zatem każdy zainteresowany musi uczestniczyć aktywnie jako strona toczących się przed Starostą Kartuskim postępowań administracyjnych a dotyczących budowy w naszym sąsiedztwie farmy wiatrowej.
  Proszę zwrócić uwagę, że w postępowaniu dotyczącym zmiany decyzji z dnia 9 maja 2013 r. zmienionej decyzja z 14 kwietnia 2016 r. , nikt z mieszkańców Kiełpina nie jest stroną tegoż postępowania, co oznacza, że nie możemy skutecznie składać wniosków dowodowych, zapoznawać się z aktami postępowania, czy też skarżyć mającej zostać wydanej decyzji.
  W tej sytuacji każdy zainteresowany, który znajduje się w strefie oddziaływania mającej powstać farmy wiatrowej, powinien podjąć działania, aby być uznanym przez Starostę Kartuskiego za stronę postępowania. Ja formalnie z takim wnioskiem już wystąpiłam i czekam na reakcję organu prowadzącego postępowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *